Këto 16 njerëz fërkuan sytë për të besuar atë që panë

Këto 16 njerëz fërkuan sytë për të besuar atë që panë

12:25, 14/10/2020
A+ Aa A-

Ndonjëherë njerëzit, apo edhe natyra, vërtetojnë se kryeveprat mund të krijohen pa patur nevojë për Photoshop.

Në  fotot e mëposhtme, të shkrepura nga dora e njeriut dhe të dërguara në Bright Side bashkë me shpjegimin përkatës, do të kuptoni se sa e paparashikueshme dhe shumëplanëshe është bota.

Image

1. Një artist azerbajxhanas krijon qilima të pabesueshëm me një efekt shkrirje, çmimet e të cilave fillojnë me 15,000 dollarë.

Image

2. "Kjo ndodhi kur shkova të shpërndaj margarinë në dolli."

 

Image

3. "Kjo pemë në lagjen time ka një degë të një peme molle dhe pjesa tjetër është një pemë normale."

 

Image

4. "Unë aksidentalisht gjeta pasqyrën e përsosur për një narcist."

 

Image
5. Në Ishujt Faroe , njihet  si "liqeni fluturues"
 
 
Image
6. "Këtë llambadar si oktapod, shoku im e bëri dhe e instaloi sot!"
 
 
Image
7.Lule që rriten pranë 'Centralit Bërthamor Fukushima Daiichi'
 
 
Image
8. Salca duket sikur noton!
 
 
Image
9. Ky trëndafil duket sikur rritet në kopshtin e Mbretëreshës së Zemrave në  'Alice's Adventures in Wonderland '.
 
 
Image
11. Retë duken si lavë e shkrirë në dritën e perëndimit të diellit, në një lartësi prej 30,000 metrash.
 
 
Image
10. Një peshk me ngjyra ylberi u kap sot
 
 
Image
12. Ky misër me shumë ngjyra është një produkt i natyrës, jo i Photoshop.
 
 
Image
13. "Unë e rimbusha enën time të sapunit me sapun të pastër dhe sapuni i mbetur krijoi këtë pamje të çuditshme."
 

Image

14. Një ylber rrethor u vu re në Singapor.

 

Image

15. "Unë bëra një foto të një helike aeroplani në lëvizje."

 

Image

16. "Boronicat në foto duken të rreme dhe prej kadifeje sepse kam përdorur blic."

 

Burimi: Bright Side
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco