Kur natyra na bën të thërrasim, ‘Uau’

Kur natyra na bën të thërrasim, ‘Uau’

12:11, 06/10/2020
A+ Aa A-

Natyra nuk pushon së na habituri.

Një vend i mbuluar me akuj apo një fenomen i rrallë atmosferik mund ti shihni vetëm njëherë në jetën tuaj.

Për fatin tonë të mirë disa njërëz kanë arritur të kapin disa pamje të pazakonta natyrore dhe këto zbulime i kanë ndarë me pjesën tjetër të botës.

Bright Side ka sjellë disa nga këto bukuri të rralla të planetit

 Kjo re duket si një anije kozmike aliene e gatshme për t’u ulur

Image

Lava që rrjedhjë në oqean - një gjë spektakolare për t’u parë!

Image

Një baobab gjigant

Image

Njerëz nga e gjithë bota mblidhen për të parë migrimin e gaforreve të kuqe në Ishullin e Krishtlindjeve çdo vit.

Image

Kjo pemë gjigante mund të fshehë një qytet të tërë poshtë.

Image

Një pemë e goditur nga rrufeja

Image

Kjo luledielli gjigante duket shumë e lumtur pranë kopshtares së saj

Image

Asgjë për të parë këtu, vetëm një pemë që 'ka ngrënë' një shenjë ndalimi.

Image

Ky pëllumb shumëngjyrësh duket si një pikturë

Image

Kjo misër mund të kthehet lehtësisht në një byzylyk me rruaza

Image

Këto pemë janë bashkuar, duke formuar një urë për ketrat

Image

Kur bora kthehet në akull me shkëlqim

Image

Dritat veriore në Norvegji duken si lava e gjelbër që del nga një vullkan

Image

Të qëndrosh brenda Shpellës së Fingal në Staffa është si të hysh në një botë tjetër

Image

Rrënjët e kësaj peme derdhen mbi trotuar

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco