U përdor në luftën e Kosovës, SHBA vendos në muze avionin

U përdor në luftën e Kosovës, SHBA vendos në muze avionin

12:03, 04/10/2020
A+ Aa A-

Të shtunën, Muzeu Ajror i Palm Springs festoi ardhjen e një Stealth Fighter F-117, i cili do të vendoset në muze për një kohë të pacaktuar.

Ngjarja e së shtunës priti një 117 njerëz simbolikë, të gjithë blenë bileta me çmim 117 dollarë.`

Avioni ishte përdorur më parë në Kosovë, Luftën e Gjirit dhe vende të tjera.

Ai do të mirëpritet në koleksionin e përhershëm të muzeut, por së pari do të kalojë një periudhë restaurimi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco