Vetëm 6 muajsh dhe thyen rekordin e personit më të ri që bën ski në ujë

Vetëm 6 muajsh dhe thyen rekordin e personit më të ri që bën ski në ujë

09:43, 23/09/2020
A+ Aa A-

Vetëm 6 mujash e katër ditë dhe kjo bebe ka shënuar një rekord botëror duke u bërë individi më i ri që bën ski në ujë.

Me këmbët e lidhura në mënyrë të sigurtë në një dërrasë prej druri Pak Rich teksa mbahej në një shufër metalike ai u tërhoq përgjatë liqenit me anije.

Ndërkohë i ati i tij qendronte Casey, qendronte në një varkë tjetër shumë afër tij.

Video u postua për herë të parë në Instagram nga babai dhe nëna e vogëlushit Kejsi dhe Mindi Humpherys.

Kujtojmë që rekordin e mëpërparshëm e kishte një fëmijë gjashtë muajsh dhe 27 ditë.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I went water skiing for my 6 month birthday. Apparently that’s a big deal… #worldrecord

A post shared by Rich Casey Humpherys (@richcaseyhumpherys) on

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco