Probleme në fabrikën e njohur, qindra punonjës sëmuren me koronavirus

Probleme në fabrikën e njohur, qindra punonjës sëmuren me koronavirus

12:29, 14/08/2020

Fabrika e njohur ushqimore, Northampton mund të përballet me një karantinë lokale, pasi 300 punonjës u testuan pozitivë për koronavirus.

Faciliteti ushqimor në zonën industriale Moulton Park Industrial Estate ka zbuluar se 292 pjesëtarë të stafit u sëmurën me Covid-19 dhe po vetëizolohen.

Shefat zyrtarë të shëndetit thanë se 79 persona u testuan në spitalin shtetëror dhe 213 të tjerë nëpërmet një firme private.

Fabrika ushqimore besohet se është një nga më të mëdhatë në botë dhe për këtë arsye vendosi të testojë të gjithë punonjësit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco