VIDEO/Peshëngritësi u përpoq të ngrinte 400 kg, dëmton gjunjtë dhe duhet të mësojë të ecë

VIDEO/Peshëngritësi u përpoq të ngrinte 400 kg, dëmton gjunjtë dhe duhet të mësojë të ecë

13:44, 13/08/2020

Një ngritës peshash rus ka dëmtuar të dy gjunjtë e tij në një përpjekje për të ngritur 400 kg.

Dëmtimi i tmerrshëm do të thotë se atij do t’i duhet të mësojë sërish të ecë.

Alexander Sedykh po konkurronte në kampionatin World Raw Powerlifting Federation (WRPF) European Championships pranë Moskës, kur ndodhi incidenti i tmerrshëm.

Kampioni mund të shihet duke përthyer gjunjtë nga forca e papërballueshme e peshave në shpatullat e tij.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco