Piloti bën aksident me avion, mbetet më i shkurtër

Piloti bën aksident me avion, mbetet më i shkurtër

11:04, 13/08/2020

Një pilot ka ndarë eksperiencën e tij me vdekjen, pasi ishte pjesë e një aksiedenti me avio.

Ai po performonte disa lëvizje rutinë, kur motori u prish dhe ai u detyrua të bënte një ulje të menjëhershme.

Avioni u përplas në një pemë, por asnjë nga personat në avion nuk pati dëme të rënda.

Piloti u trajtua më pas në spital për një brinjë të thyer dhe tre fraktura në shtyllën kurrizore, të cilat e lanë atë 2 cm më të shkurtër.

Ai thotë: “Isha 172cm dhe tani jam 170cm. Po kërkoja të humbja në peshë, por ishte gjatësia ajo që humba,” shton ai me shaka.

Pavarësisht pasojës së papritur, pilot ndihet shumë me fat që është ende gjallë pas aksidentit të tmerrshëm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco