Gruaja me dy mitra sfidon fjalët e mjekëve, lind ‘fëmijën e mrekullisë’

Gruaja me dy mitra sfidon fjalët e mjekëve, lind ‘fëmijën e mrekullisë’

14:06, 10/08/2020

Një grua me dy mitra, së cilës mjekët i kishin thënë se mundësitë për të mbetur shtatzënë i ishin përgjysmuar, do të festojë së afërmi ditëlindjen e parë të ‘foshnjës së mrekullive’

Kur Emma Johns nga Goole, East Yorkshire, u diagnostikua me didelfi uterusi, ajo pati frikë se nuk do të mbetej kurrë shtatzënë.

Duke dashur të bëhej mama para të 30-ave, ajo dhe i fejuari i saj filluan të provonin për një fëmi në fillim të 2019.

Për mrekullinë e të gjithëve, ajo arriti të mbeste shtatzënë që në muajin e parë të përpjekjes.

Emma shprehet për fëmijën e saj: “Unë e shoh atë si një mrekulli. Nuk mendova se do të mund të kisha një fëmijë pas diagnozës.”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco