Dërgesat e iPhone nga Kina priten të bien ndjeshëm, ja pse

Dërgesat e iPhone nga Kina priten të bien ndjeshëm, ja pse

13:11, 10/08/2020

Dërgesat e iPhone-ëve kinezë mund të ulen me 30% nëse Apple detyrohet të heqë aplikacionin WeChat nga App Store, ka parashikuar një analist.

Fshirja e platformës popullore së gjigantit kinez të teknologjisë Tencent mund të ndikojë në shitjet e iPhone në gjithë botën.

Dërgesat vjetore të të gjitha pajisjeve Apple, ku përfshihen Airpod, iPad dhe kompjuterat Mac, mund të bien me një të katërtën.

Parashikimet ndjekin vendimin e presidentit Donald Trump për të ndaluar aplikacionin WeChat në Amerikë që nga mesi i shtatorit.

Si pasojë, Apple mund të detyrohet të fshijë plotësisht aplikacionin nga App Store.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco