Bazë naziste apo qytetërim i lashtë?/Zbulimi misterioz në Google Earth nxit teoritë e konspiracionit

Bazë naziste apo qytetërim i lashtë?/Zbulimi misterioz në Google Earth nxit teoritë e konspiracionit

11:39, 10/08/2020

Një përdorues i Google Earth zbuloi një anije akulli 100 metra të gjatë në një ajsberg pranë bregut të Antarktikës.

Struktura e madhe e akullit u kap nga imazhet e Google Earth të Zelandës së Re dhe ka një ngjashmëri shumë të madhe me anijet.
Zbulimi nxiti shumë teori konspiracioni dhe debatet mbi të kanë qënë të shumta.

Ka prej njerëzve që besojnë se në kontinentin e ngrirë po fshihen shumë sekrete. Këto sekrete mund të jenë që nga një bazë e fshehtë naziste e deri të një qytetërim i lashtë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco