Ja si njerëzit në gjithë botën po kalojnë ditët e karantinës

Ja si njerëzit në gjithë botën po kalojnë ditët e karantinës

15:41, 09/08/2020

Thonë se qetësia është e artë, por për ata që punojnë nga shtëpia dhe ndihen të izoluar, mungesa e shoqërisë njerëzore mund të jetë e tmerrshme.

Kjo ka bërë që shumë prej njerëzve të përballen me vetminë duke dëgjuar tinguj artificialë.

Dhjetëra faqe dhe aplikacione tashmë ofrojnë mijëra tinguj dhe kolona zanore për të krijuar një ambient sa më të qetë.

Shumë njerëz kanë treguar se i kanë kaluar ditët e karantinës duke dëgjuar tinguj të ndryshëm si zile telefoni, njerëz duke biseduar dhe makineritë e kafenes duke punuar.

Janë këto tinguj që duket se po i ndihmojnë njerëzit të harrojnë vetminë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco