Hoqi sytë e vetë kur ishte e droguar, vajza merr më në fund sytë protezë

Hoqi sytë e vetë kur ishte e droguar, vajza merr më në fund sytë protezë

15:07, 09/08/2020

Një grua që hoqi sytë e saj gjatë një incidenti të shkaktuar nga metamfetamina ka marrë tashmë sytë e saj prostetikë.

Dy vite më parë Kaylee Muthart nxorri vetë dy sytë e saj, teksa një kalimtar i tmerruar nuk ia doli mbanë ta ndalonte.

Ajo u dërgua me nxitim në spital, ku doktorët i thanë se ajo do të ishte e verbër për të gjithë jetën.

Ky incident i tmerrshëm shërbeu si një ndryshim pozitiv në jetën e Kaylee, pasi ajo hyri në qendrën e rehabilitimit dhe la drogën.

Tashmë ajo ka marrë sytë e saj protezë që do ta ndihmojnë të ketë një jetë më normale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco