Objekti më me vlerë në botë, muzeumet në luftë me njëri-tjetrin

Objekti më me vlerë në botë, muzeumet në luftë me njëri-tjetrin

10:49, 09/08/2020

Muzeumet në të gjithë botën janë duke konkurruar se cili institucion ka objektin më me vlerë, që nga topi më i vjetër i futbollit e deri te një rrobë vikinge.

Muzeu i Yorkshire, i cili gjatë karantinës i ka argëtuar fansat me fotot nën hashtagun #CuratorBattles, e filloi betejën javën e kaluar duke sfiduar muzeumet e tjera.

Ai vetë u fut në lojë me helmetën anglo-saksone të shekullit të tetë.

Në objektet në lojë përfshihen monedha kelte dhe kostumi i astronautit Neil Armstrong.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco