Zbulohet tuneli më i sofistikuar në historinë amerikane, përdorej për tregti ilegale

Zbulohet tuneli më i sofistikuar në historinë amerikane, përdorej për tregti ilegale

15:06, 07/08/2020

Një tunel i pambaruar u gjet ndërmjet një rrugë nga Arizona për në Meksikë.

Ky tunel duket se është ‘tuneli më i sofistikuar në historinë amerikane’, tregojnë autoritetet.

Tuneli besohet të jetë bërë me qëllim tregtinë ilegale dhe fillon në San Luis, Arizona.

Ai ka një sistem ventilimi, tubacione uji, rrjet elektrik dhe mbrojtje të avancuar, thanë ditën e djeshme zyrtarët federalë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco