VIDEO/Imazhet dramatike, përplaset avioni për shkak të defektit teknik

VIDEO/Imazhet dramatike, përplaset avioni për shkak të defektit teknik

14:30, 06/08/2020

Këto imazhe dramatike shfaqin mbetjet e një avioni britanik, pasi ai u përplas gjatë një fluturimi rutinë, duke e lënë pilotin dhe një pasagjer të plagosur.

Avioni Hawker Sea Fury u përplas në një fushë ditën e martë, pasi bëri një ulje të detyruar, si pasojë e rrjedhjes së karburantit.

Imazhet shokuese shfaqin dëmtimet serioze në fillimin e avionit.

Piloti dhe pasagjeri u mjekuan në vendngjarje nga mjekët e urgjencës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco