Kanabisi mund të dëmtojë zemrën, tregon studimi

Kanabisi mund të dëmtojë zemrën, tregon studimi

14:04, 06/08/2020

Kanabisi është i dëmshëm për zemrën dhe mund të shkaktojë atak kardiak, kanë paralajmëruar doktorët.

Shoqata amerikane e zemrës, e cila analizoi të dhënat, tani rekomandon shmangien e kanabisit për të mbrojtur zemrën.

Në një deklaratë shkencore thuhej se kanabisi ka disa nga efektet negative që ka edhe duhani.

Kërkimi tregoi se droga mund të sjellë probleme me shëndetin, ndër të cilat më shqetësuesja është ndikimi në zemër.

Kimikatet në të mund të sjellin në ndryshime anormale në ritmin e zemrës, tregon studimi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco