Yjet e Youtube në ‘luftë’ me ligjin, rrengu që shkoi keq i bëri të akuzohen nga policia

Yjet e Youtube në ‘luftë’ me ligjin, rrengu që shkoi keq i bëri të akuzohen nga policia

11:40, 06/08/2020

Yjet e Youtube, binjakët Alan dhe Alex Stokes po përballen me akuza dhe penalizime për shkak të një videoje që ata po bënin.

Duke pozuar si hajdutë bankash, rrengu i tyre nuk shkoi si duhej dhe përfundoi me një taksist që iu drejtua arma nga një polic.

Tashmë ata akuzohen për disa shkelje si dhuna, mashtrimi, raportimi i rremë i një emergjence, etj.

Ato që ishin menduar vetëm si rrengje për videot në Youtube mund tu kushtojnë binjakëve lirinë.

Ende nuk është marrë vendimi mbi yjet e Youtube.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco