Koronavirusi shkakton rënie të flokut, raporton klinika e njohur

Koronavirusi shkakton rënie të flokut, raporton klinika e njohur

14:17, 05/08/2020

Një klinikë e njohur ka raportuar lidhjen mes COVID-19 dhe rënies së flokëve, pasi të mbijetuarit nga virusi ankoheshin për flokët e rënë.

Specialistët në Belgravia Centre, Londër thanë për FEMAIL se kishin filluar të vinin re një rritje në rastet e rënies së flokëve në pacientët që më parë kishin luftuar me koronavirusin.

Klinikia i regjistroi zbulimet e saj formalisht në një periudhë 6 javore nga qershori në korrik.

Një rritje e ndjeshme e rënies së flokut u vu re 8-16 javë pas shfaqjes së simptomave të COVID-19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

LODO05/08/2020 18:44

Sa rrota k... qe jeni,cfare imagjinate keni o kurva!

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco