VIDEO/Tajfuni godet Kinën, rrjedha e ujëvarës kthehet mbrapsht

VIDEO/Tajfuni godet Kinën, rrjedha e ujëvarës kthehet mbrapsht

15:18, 04/08/2020
A+ Aa A-

Banorët në Kinë janë mahnitur nga një ujëvarë, e cila duket se rrjedh në anën e kundërt, teksa tajfuni Hagupit goditi vendin.

Stuhia tropikale solli erëra me shpejtësi deri në 136,8 km në orë në qendër në provincën Zhejiang.

Më shumë se 380,000 njerëz u evakuan para se shirat e rrëmbyer dhe erërat e forta të godisnin bregun.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco