Nxënësja me biznesin e saj të antikuarëve, fitoi qindra paundë me shishet e gjetura nëntokë

Nxënësja me biznesin e saj të antikuarëve, fitoi qindra paundë me shishet e gjetura nëntokë

15:01, 04/08/2020

Një vajzë e vogël është duke fituar qindra paundë pasi hapi një dyqan antikuarësh në kopshtin e shtëpisë me shishe të vjetëra.

Betsy-Mae Lloyd, nga Wednesbury, hapi biznesin e saj të stilit viktorian, pasi gërmoi mijëra shishe të vjetëra në site landfilli.

Nxënësja e shkollës fillore ka arritur të gjejë shishe antike dhe kavanozë që datojnë rreth viteve 1870 dhe 1930.

Betsy-Mae dhe i ati koleksionojnë gjetjet e tyre që i gjejnë nga landfille plehrash duke përdorur vetëm lopata.

Pasi i merr në shtëpi dhe i pastron, ajo i shet ato dhe i paketon po vetë.

Deri tani ajo ka fituar 600 paundë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco