Dërgimi i njerëzve në Mars një hap më pranë, SpaceX teston e raketës SN5

Dërgimi i njerëzve në Mars një hap më pranë, SpaceX teston e raketës SN5

12:34, 04/08/2020
Vizioni i Elon Musk për të dërguar njerëz në Mars me një raketë SpaceX Starship mund të jetë një hap më pranë realizimit. 
Ditën e sotme testi i shkurtër është planifikuar të ndodhë në fasilitetin Boca Chica, Texas.
Ai ishte planifikuar për ditën e djeshme, por për shkak të disa defekteve teknike u shty për sot.
Bëhet fjalë për nisjen e raketës SN5 nga anija kozmike SpaceX Starship. 
Kjo anije ka arritur t’i mbijetojë testit të zjarrit dhe tashmë është gati për këtë hap thuajse final. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco