Pensionisti djeg qindra hektarë pyll, po përpiqej të mashtronte kompaninë e sigurimeve

Pensionisti djeg qindra hektarë pyll, po përpiqej të mashtronte kompaninë e sigurimeve

15:31, 03/08/2020

Një pensionist dogji një pyll të tërë, teksa përpiqej të mashtronte kompaninë e tij të sigurimeve.

Heli Barroso Martins dogji 673 hektarë në Brazil, kur po digjte makinën e tij.

Kjo e gjitha ishte një tentativë për të fituar paratë e sigurimit nga kompania.

Zjarri shkatërroi 1257 fusha futbolli të një toke të mbrojtur mjedisore në Rio de Zhanero.

Martins është shprehur i pafajshëm dhe pretendon se makinën ia vodhën dhe ai më pas vrapoi në pyll për të shpëtuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco