Mamaja kapet duke gërmuar e vetme një tunel për në burg, donte të lironte të birin

Mamaja kapet duke gërmuar e vetme një tunel për në burg, donte të lironte të birin

15:11, 03/08/2020

Një mama, e cila u përpoq e vetme të gërmonte një tunel deri në qelinë e burgut, ku ndodhej i biri, mund të përballet edhe vetë me burg.

Gruaja që nuk është identifikuar mori me qira një shtëpi pranë burgut në Zaporizhia, Ukrainë, ku gjendej i biri.

Ajo më pas përdori lopata për të gërmuar një tunel në një fushë shumë pranë qelisë së të birit.

Gruaja gërmonte vetëm natën për të mos tërhequr vëmendje dhe shkonte te vendi i duhur duke përdorur një skuter elektrik.

Mamaja kishte arritur të lëvizte 3 tonë për 3 javë, para se të kapej nga autoritetet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco