FOTO/Studenti rikthen në jetë portretet bardhë e zi

FOTO/Studenti rikthen në jetë portretet bardhë e zi

11:59, 03/08/2020

Një student danez ka rikthyer në jetë fytyrat e njerëzve të famshëm si Marilyn Monroe dhe Audrey Hepburn, duke sjellë ngjyra në fotot e tyre bardhë e zi.

Mads Madsen, i cili jeton në Danimarkë, ka bërë me ngjyra qindra imazhe duke përdorur bojëra vaji.

Pjesë të koleksionit të tij magjepësës janë edhe ikona kombëtare britanike si David Attenborough dhe Audrey Hepburn, si dhe astronauti Neil Armstrong.

Mads tregon se e zbuloi teknikën online dhe vendosi ta provonte dhe vetë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco