Përgjigjiet karizmatike të Oscar Wilde tashmë në shitje, pyetësori me vlerën 60,000 paundë

Përgjigjiet karizmatike të Oscar Wilde tashmë në shitje, pyetësori me vlerën 60,000 paundë

15:07, 01/08/2020

Përgjigjet karizmatike të Oscar Wilde në kohën që ai ishte ende një student në Oxford janë tashmë në shitje për £60,000.

Shkrimtari është shprehur në një pyetësor se qëllimi i tij në jetë është ‘suksesi: fama, qoftë e mirë ose jo’.

Pyetësori është kthyer në një ‘album të rrëfimeve të autorit që zbulon shijet, zakonet dhe veset e tij.

Ai është pjesë e një koleksioni tashmë në shitje nga Steven Berkoff, aktori dhe regjizori i njohur për punën e tij në ‘Salomé, Rambo: First Blood Part II’ dhe filmin e James Bond, Octopussy. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco