E bleu në një dyqan të dorës së dytë, Rolex-i i rrallë kap vlerën 150,000 paundë

E bleu në një dyqan të dorës së dytë, Rolex-i i rrallë kap vlerën 150,000 paundë

15:38, 31/07/2020

Një orë e rrallë Rolex, në të njëjtin model që ka mbajtur James Bond, është tashmë në shitje për 150,000 paundë, pasi u ble fillimisht nga një dyqan i dorës së dytë për 20 paundë.

Ora ‘Submariner’ i përket një burri, babai i të cilit nuk ishte para mjaftueshëm për të përballuar një orë të re.

Pronari origjinal e bleu modelin në një dyqan të dorës së dytë në 1970.

Tashmë ky model vlen 1500 herë më shumë se sa kur e bleu në fillim.

Ora do të shitet në një ankand dhe vlera e saj mund të rritet edhe më.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco