OBSH hedh poshtë shpresat për një vaksinë koronavirusi para 2021

OBSH hedh poshtë shpresat për një vaksinë koronavirusi para 2021

12:29, 23/07/2020

Shpresat për një vaksinë koronavirusi para Krishtlindjeve janë copëtuar nga deklarata e një eksperti të OBSH.

Mike Ryan, kryetar i programit të emergjencave të OBSH, tha se vaksinat e para të COVID-19 nuk mund të priten para 2021.

Ai shtoi se disa vaksina janë duke u testuar dhe asnjë prej tyre nuk ka dështuar në terma të sigurisë dhe mundësisë për të gjeneruar një përgjigjie imunitare.

Komentet e tij vijnë pasi universiteti i Oxford pretendoi se kishte një mundësi për të mbaruar me testimin e vaksinës që ai po prodhon para fundit të vitit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco