Shumë orë para televizorit mund të të vrasin, zbulojnë ekspertët

Shumë orë para televizorit mund të të vrasin, zbulojnë ekspertët

11:30, 23/07/2020

Të shohësh shumë televizor rrit rrezikun e vdekjes nga një atak kardiak apo një goditje në tru, tregojnë kërkuesit.

Të qëndruarit ulur para ekranit të vogël është më e keqe për shëndetin se sa ulja në punë apo në timon.

Kjo pasi janë të shumtë ata që konsumojnë ushqime të pashëndetshme, kur shohin televizor.

Këta persona bëjnë shumë më pak ushtrime dhe drita blu e ekranit mund tu prishë gjumin.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco