E dashura e gruas bëhet burri i saj, pasi ndau se ‘ishte lindur në gjininë e gabuar’ pak para dasmës

E dashura e gruas bëhet burri i saj, pasi ndau se ‘ishte lindur në gjininë e gabuar’ pak para dasmës

13:28, 16/07/2020

Një grua ka zbuluar se si e dashura e saj është shndërruar tashmë në bashkëshortin e saj, pasi i tregoi se ndihej në gjininë e gabuar vetëm muaj para dasmës.

Chase dhe Elan Storey, nga Calgary, Alberta, të dyja identifikoheshin si femra kur filluan lidhjen e tyre në 2017.

Vitin e kaluar, kur ato u martuan, Chase nuk donte që të ishte gruaja e Elan, por  burri i saj.

Chase filloi procesin e marrjes së hormoneve në shtator, por ende ka për të kryer ndërhyrjet kirurgjikale.

Ata ndanë historinë e tyre në rrjete sociale, pasi kërkojnë të ofrojnë përfaqësim për të gjithë personat trans dhe partnerët e tyre.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco