VIDEO/ Prekëse, burri takohet me të afërmit pas betejës së mundishme me COVID-19

VIDEO/ Prekëse, burri takohet me të afërmit pas betejës së mundishme me COVID-19

13:27, 14/07/2020

Ky është momenti prekës që një i mbijetuar i COVID-19 është mirëpritur në shtëpi nga miqë dhe familjarë pas një  beteje të gjatë në spital.

Jayesh Patel kaloi 69 ditë në spital, 56 prej të cilave në ventilator në koma.

Për 19 ditë një makineri oksigjenoi gjakun e tij për tu shpërndarë më pas në organe.

Gruas së tij iu tha se ai kishte vetëm 1% mundësi për mbijetesë, por ai ia doli mbanë dhe më në fund u ritakua me personat e dashur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco