Mburrej në Instagram me pasurinë, policia përdor rrjetin social si provë për krimet e tij

Mburrej në Instagram me pasurinë, policia përdor rrjetin social si provë për krimet e tij

12:31, 12/07/2020

Ramon Abbas mburrej në rrjete sociale me avionët e tij privatë, rrobat e shtrenjta dhe makinat luksoze.

Për 2.5 milionë ndjekësit e tij ai njihej si një miliarder që ulte helikopterët e tij në apartamentin në Dubai dhe ecte me qese nga Gucci, Versace dhe Fendi.

Por ishte pikërisht aktiviteti i tij në rrjete sociale që soli fundin e tij. Llogaria e Ramon në Instagram ngriti dyshimet e një agjenti federal, i cili filloi të hetonte për pasurinë e tij.

Shpejt u kuptua se Abbas e kishte fituar pasurinë e tij me anë të skemave multi-miliona dollarëshe të mashtrimit.

Vetë postimet e tij në Instagram u përdorën nga policia si prova të krimit.

Ai tashmë gjendet në burg.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco