VIDEO/Majmunët terrorizojnë banorët e Indonezisë

VIDEO/Majmunët terrorizojnë banorët e Indonezisë

14:45, 08/07/2020

Dhjetëra majmunë të egër po terrorizojnë fshatarët në Indonezi, pasi u detyruan nga banorët të largoheshin nga habitati i tyre natyral, në mënyrë që të ndërtohej një hotel.

Majmunët kanë lënë vendbanimet e tyre dhe kanë filluar të dhunojnë banorët në Lembang, në ishullin e Javas.

Banorët tregojnë se majmunët u vjedhin ushqimet, rrobat dhe dëmtojnë shtëpitë e tyre.

Filmimi tregon skenën brutale të terrorizimit të tyre nga majmunët e egër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco