Ja çfarë mund të bëni tani me update-n e ri të Whatsapp

Ja çfarë mund të bëni tani me update-n e ri të Whatsapp

15:29, 02/07/2020

WhatsApp ka deklaruar se së shpejti do të nxjerrë në treg si pjesë e aplikacionit dhe disa tipare të reja.

Në to përfshihen mundësia për të shtuar kontakte nëpërmjet një kodi QR, stikera të animuar dhe një modelim i errët për përdoruesit në laptope dhe kompjuterë.

Platforma nën pronësinë e Facebook e ka bërë tashmë më të lehtë se kurrë shtimin e kontakteve të reja.

Modeli i errët është një tipar që u kërkua shumë nga përdoruesit dhe tani vjen edhe në formatin e kompjuterave.

Këto tipare të reja bëhen të aplikueshme me update-in e ri.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco