Arabia Saudite ndërton aeroportin luksoz që duket si një mirazh në shkretëtirë

Arabia Saudite ndërton aeroportin luksoz që duket si një mirazh në shkretëtirë

15:58, 01/07/2020

Arabia Saudite sapo ka publikuar dizajnin e një aeroporti të ri ndërkombëtar luksoz.

Ai do të modelojet për tu dukur si një iluzion optik, një mirazh në shkretëtirë.

Modeli mahnitës është krijuar nga firma britanike Foster + Partners.

Firma ka treguar se ndërtesa luksoze do të mund të aksesohet vetëm nga anëtarët e një klubi privat.

Sipas resortit Amala, i cili ndodhet shumë pranë aeroportit, udhëtarët do të munden të shohin vepra arti mahnitëse dhe në terminale do të mirëpriten nga një pasqyrë gjigante që reflekton shkretëtirën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco