Digjet pallati 64 milionë dollarësh i miliarderit eksentrik

Digjet pallati 64 milionë dollarësh i miliarderit eksentrik

13:46, 01/07/2020

Pallati me vlerë 64 milionë dollarë i një miliarderi është djegur deri në themele në ditën e parë që u rihap pas karantinës.

Flakët përpinë pallatin Baan Sukhawadee në Tailandë këtë mëngjes.

Stafi i vilës gjigante të mbushur me antikuarë dhe relike u shpreh se dëgjuan një shpërthim dhe më pas gjithçka u mbulua nga flakët.

Pallati madhështor u ndërtua nga biliarderi në vitin 2000 dhe është kthyer në një atraksion turistik.

Sukhaëadee do të thotë parajsë dhe është i famshëm për stilin luksoz europian dhe kopshtet gjigante.

I mbushur me imazhe të Budës, pallati qëndron në contrast me fshatin e qetë të Pattayas.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco