VIDEO/Shokuese, qielli i Bangkok para dhe pas karantine

VIDEO/Shokuese, qielli i Bangkok para dhe pas karantine

14:07, 30/06/2020

Filmime mahnitëse të bëra në Bangkok, Tailandë tregojnë se si është pastruar ajri pas 3 muajsh në karantinë.

Qielli i Bangkokut ishte i mbuluar në një re smogu të krijaur nga copëzat e dëmshme të makinave, fabrikave dhe zjarreve.

Tashmë, pas 3 muajsh izolim dhe aktivitet njerëzor të reduktuar, qielli në Tailandë duket krejt ndryshe.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco