Indiani 'i shenjtë' pretendonte se shëronte COVID-19, humb jetën nga virusi

Indiani 'i shenjtë' pretendonte se shëronte COVID-19, humb jetën nga virusi

12:55, 12/06/2020

Një burrë indian që pretendonte se është i shenjtë dhe se mund të performonte ekzorcizëm koronavirusi duke puthur duart e njerëzve, ka vdekur nga virusi.

Burri nga Ratlam në Madhya Pradesh puthte njerëzit në duar duke u thënë se kështu do të largoheshin problemet e tyre.

Ai pretendonte se puthja e tij kishte aftësi shëruese edhe për pacientët me koronavirus.

Burri infektoi 20 njerëz gjatë 'ekzorcizmeve të tij', 7 prej të cilëve ishin familjarë të tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco