Kamp pranë statujës, dy burrat e mbrojnë nga protestuesit

Kamp pranë statujës, dy burrat e mbrojnë nga protestuesit

10:54, 12/06/2020

Dy burra, të zotuar të mbrojnë statujën e themeluesit të lëvizjes Scout, Robert Badenpowell, nga protestuesit, e kanë kaluar natën me të.

Duke përdorur tenda, ata kanë fjetur pranë statujës për tu siguruar që protestuesit e inatosur të lëvizjes anti-raciste nuk do ta shembnin.

Dan Davies dhe Stephen mbrotjën monumentin e Badenpowell, të cilin marshuesit kërkojnë ta rrëzojnë për shkak të pikëpamjeve të tij mbi homoseksualitetin dhe simpatisë ndaj nazistëve.

Dan, tashmë një shef i papunë për shkak të pandemisë, u shpreh se është i përgatitur të qëndrojë sa të jetë e nevojshme pranë monumentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco