VIDEO/Momenti prekës, djali me sindromën Down takon të vëllanë për herë të parë

VIDEO/Momenti prekës, djali me sindromën Down takon të vëllanë për herë të parë

13:22, 05/06/2020

Ky është momenti prekës, kur një djalë me sindromën Down takon vëllain e tij të sapolindur për herë të parë.

Dy vjeçari Erik Blomstrann nuk i kishte parë prindërit e tij prej 3 ditësh, pasi ata kishin qëndruar në spital për të pritur fëmijën e dytë.

Për këtë arsye ai ishte shumë i lumtur kur ata më në fund erdhën në shtëpi.

Në video, mamaja e Erik, Nicole, vendos të sapolindur Bo në prehrin e tij. Djaloshi shihet teksa i ndriçon fytyra nga gëzimi dhe shpreh dashurinë për të vëllanë në mënyrën e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco