Gruaja 104 vjeçare tregon se i mbijetoi koronavirusit duke pirë shampanjë

Gruaja 104 vjeçare tregon se i mbijetoi koronavirusit duke pirë shampanjë

12:24, 05/06/2020

Një grua 104 vjeçare që i mbijetoi dy luftërave botërore, gripit spanjoll dhe koronavirusit, është shprehur se çelsi i shërimit të saj ka qënë shampanja.

Jane Collins u shtrua në një spital në Derby, pasi u infektua me koronavirus. 

Të afërmëve të saj iu tha të përgatiteshin për më të keqen, por Jane u shërua në vetëm 10 ditë dhe i është kthyer shijimit të jetës si më parë.

Ajo shprehet: "Unë jam 104 vjeç dhe jam shumë mirë, pas shërimit nga COVID-19. Jam kthyer në azil, ku kujdesen për mua dhe mund të shijoj gotën timë të shampanjës."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco