FOTO/Sekti mahnitës kanibal, jeton 'midis jetës dhe vdekjes'

FOTO/Sekti mahnitës kanibal, jeton 'midis jetës dhe vdekjes'

11:51, 05/06/2020

Imazhe mahnitëse kanë krijuar një dritare në sektin e fshehtë fetar që jeton në varreza dhe përdor trupa të vdekur si altar.

Sekti Aghori është një degëzim i vogël nga hinduizmi që jeton në provincën indiane Uttar Pradesh. Ata janë asketë dhe kanibalë.

Grupi jeton pranë lumit Ganges, ku shpesh hidhet hiri i të vdekurëve. 

Ky sekt beson se ndodhet në hapësirën midis jetës dhe vdekjes dhe prandaj merr pjesë në rituale si pirja e ujit nga kafka e njeriut dhe ushqyerja me trupa të vdekur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco