Dekori i shtëpisë po ju shkatërron jetën seksuale, ja si ta përmirësoni

Dekori i shtëpisë po ju shkatërron jetën seksuale, ja si ta përmirësoni

10:57, 05/06/2020

çdo gjë, që nga ngjyra e mureve e deri te fotot që shfaqim në shtëpi, mund të ndikojë në jetën sentimentale, sipas një terapistje.

Suzanne Roynon, terapsite e interior dizajnit, beson se një shtëpi që nuk 'të mbështet' shkakton tensio dhe stres në jetën e pronarit.

Ja disa nga këshillat që ajo jep për përmirësimin e jetës seksuale dhe sentimentale nëpërmjet dekorimit të shtëpisë:

Mbani një foto, skulpturë apo figurinë të një çifti. Terapistja rekomandon që ata të jenë duke u parë në sy, të fokusuar dhe të lumtur.

Nuk duhet të mungojë një çift llampash në komodinat pranë krevatit. Ato sjellin balancë në lidhje. 

Lini vend në sirtare, në mënyrë që të tërhiqni një partner të mundshëm me energjinë që emetoni.

Ngjyrat që rekomandohen janë roza, e bardha, krem, e arta dhe ngjyrat e tokës. 

Ngjyra q nxisin tradhëtinë janë ato të pjeshkës dhe kajsisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco