Ja kush po përfiton nga pandemia

Ja kush po përfiton nga pandemia

13:22, 03/06/2020

Karantina ka detyruar shumë njerëz në gjithë botën që të punojnë nga shtëpia për një kohë të gjatë, gjë që kanë arritur ta bëjnë falë video konferencave.

Firma më e njohur e video konferencave, Zoom, duket se ka përfituar në mënyrë të ndjeshme nga karantina.

Zoom ka dyfishuar shitjet e përvitshme, pas nxitjes që mori për shkak të karantinës.

Në vetëm 6 muaj kompania e bazuar në Kaliforni ka arritur të fitojë atë që do të fitonte në të gjithë vitin. 

Zoom tashmë ka fituar ndërmjet $1.78billion dhe $1.80billion. Kjo shifër është pothuaje sa dyfishi i fitimeve të parashikuara, të cilat ishin ndërmjet $905million dhe $915million.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco