Karantina i bëri britanikët të alkoolizuar, tregon studimi

Karantina i bëri britanikët të alkoolizuar, tregon studimi

08:47, 03/06/2020
Më shumë se çereku i britanikëve kanë gjetur alkoolin si zgjidhje për të kaluar karantinën më lehtë, tregon një sondazh.
27% e tyre pranojnë se kanë pirë më shumë alkool që nga 23 marsi, duke arritur kështu një total prej 14 milion njerëzish.
Më shumë se 260,000 pohuan se kanë nisur zakonin e të pirit alkool në mëngjes.
Raporti tregon se mesatarisht britanikët po pijnë 4 gota verë më shumë në ditë. Gjithashtu karantna besohet se ka ndikuar dhe në peshën e britanikëve, të cilët kanë ngrënë më shumë në izolim se më parë.
Pothuajse 1/3 e popullsisë, 31%, po konsumon më shumë kalori tani se në mars.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco