Mjekët italianë: 'Koronavirusi është dobësuar'

Mjekët italianë: 'Koronavirusi është dobësuar'

14:43, 02/06/2020
Doktorët në Itali janë shprehur se koronavirusi është dobëuar dhe tashmë ka mbetur vetëm një hije e sëmundjes që u përhap me shpejtësi në botë.
Mjekët italianë thonë se infeksioni, i cili ka vrarë 370,000 njerëz në mbarë botën, është tashmë shumë më pak vdekjeprurës se sa ka qënë dhe 'nuk ekziston më klinikisht'.
Pacientët po shfaqin sasi shumë më të vogla të virusit në sistem, në krahasim me mostra të marra në kulmin e krizës në mars dhe prill. 
Infeksionet dhe vdekjet e shkaktuara nga COVID-19 kanë rënë ndjeshëm në Itali për javë të tëra.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco