Iu dha 20% mundësi për mbijetesë, 5 vjeçarja që mundi Kawasakin

Iu dha 20% mundësi për mbijetesë, 5 vjeçarja që mundi Kawasakin

13:48, 02/06/2020
Një vajzë 5 vjeçare, e cila mundi simptomat e koronavirusit dhe të sëmundjes Kawasaki, është kthyer në shtëpi e shëndetshme, pasi iu dha një shancë mbijetese prej vetëm 20%.
Scarlett Nicholas, nga Wakefield, West Yorkshire, shfaqi simptoma të koronavirusit, para se të sëmurej me sëmundjen e rrallë inflamatore që mjekët besojnë se lidhet me COVID-19.
5 vjeçarja qëndroi e lidhur me një ventilator dhe luftoi për jetën, kundër parashikimeve të doktorëve.
Pavarësisht se iu dha vetëm 20% mundësi për mbijetesë, vajza ia doli mbanë që të kthehej në shtëpi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco