Restoranti hollandez 'punëson' robotë si kamarierë

Restoranti hollandez 'punëson' robotë si kamarierë

10:52, 02/06/2020
Një restorant në Hollandë ka zgjedhur tu shërbejë klientëve me ndihmën e robotëve, teksa u bindet kështu edhe rregullave të vendosura në kohë pandemie.
Sipas medias 'Associated Press', pronari i një restoranti në qytetin bregdetar Renesse do të vërë në punë robotë për të shërbyer ushqimin, pastruar tavolinat dhe për të përshëndetur klientët, kur vendi të hapet këtë javë.
 Vajza e pronarit Shaosong Hu, Leah u shpreh: "Ne do t'i përdorim robotët për tu siguruar që ruhet distanca 1 metër e gjysmë në këtë krizë koronavirusi."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco