Historia e policit që drejtonte një kartel droge

Historia e policit që drejtonte një kartel droge

10:26, 02/06/2020
Një oficer policie ishte dënuar me 6 vjet burg për shkak se drejtoi një kartel droge, teksa ende në detyrë.
Kësaj kohe i është shtuar edhe një vit tjetër për shkak se u zbulua që oficeri operonte gjithashtu një skemë, ku shiste paketa televize me kanale të vjedhura.
Daniel Aimson, 39 vjeç, i përdori paratë e fituara nga skemat e tij kriminale për të jetuar nj jetë luksoze me të shoqen, Rachel, 31 vjeç. Këtu përfshihej një vakt 500 euro në restorantet Michelin dhe pushime të shtrenjta në jashtë vendit.
Ish oficeri i policisë fitoi mbi £655,000 vetëm nga shitja e kutive televizive nëpërmjet eBay, YouTube, Amazon, Facebook, Twitter dhe LinkedIn.
Tashmë ai është në burg dhe është ndarë nga gruaja e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco