Foshnja shërohet nga COVID-19 pas 32 ditëve në koma

Foshnja shërohet nga COVID-19 pas 32 ditëve në koma

09:14, 01/06/2020
Pasi kaloi një muaj në koma për shkak të koronavirusit, Dom, një foshnje 5 muajëshe nga Brazili, mund të shkojë më në fund në shtëpi dhe të festojë 6 mujorin.
Disa muaj pasi lindi, Dom u diagnostikua me COVID-19 në spitalin Pro-Cardiaco në Rio de Janeiro.
Ai kaloi 54 ditë në spital, 32 prej të cilave në një koma dhe i lidhur me një ventilator, tregon i ati, ëagner Andrade, për CNN.
"Ai kishte vështirësi në frymëmarrje kështu që doktorët menduan se ishte një infeksion bakterial," shprehet ëagner. "Por mjekimi nuk funksionoi dhe gjendja u përkeqësuar. Ne e testuam për koronavirus dhe ai ishte pozitiv."
Edhe pse nuk dihet si Dom u infektua, shpëtimi i tij është një mrekulli.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco