VIDEO/Indi,foshnja ishte varrosur e gjallë, e shpëtojnë fshatarët e zonës, kur panë këmbën mbi tokë

VIDEO/Indi,foshnja ishte varrosur e gjallë, e shpëtojnë fshatarët e zonës, kur panë këmbën mbi tokë

13:11, 30/05/2020

Ky është momenti i mrekullueshëm kur një foshnjë e sapolindur shpëtohet në Indi, pasi e kishin groposur të gjallë.

Ishin fshatarë të zonës ata që panë këmbën e foshnjesh mbi tokë dhe nxituan ta nxirrnin prej aty.

Shpëtimtarët e djalit të vogël dëgjuan të qara të mbytura, kur po gërmonin tokën për të ndërtuar shtëpi në fshatin Sonoura të Siddharthnagar, Indi.

Ata nxituan në burimin e zërit dhe vunë re këmbën e fëmijës mbi tokë. Ata gërmuan dhe arritën ta shpëtonin foshnjen.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco